ЄС відмінив квоти та митні платежі

ЄС відмінив квоти та митні платежі

ЄС скасував квоти та митні платежі для товарів з України

Рада Європейського Союзу вже остаточно ухвалила рішення щодо лібералізації торгівлі з Україною. У 2020 році основним міжнародним партнером України був Китай. Найбільше українського експорту з України відправляли ще й Китаю (7,1 млрд доларів), Польщі (3,3 млрд доларів ) та Росії (2,7 млрд доларів). Сьогодні країни Євросоюзу є основними партнерами і ринком збуту для України. Саме тому лібералізація та спрощення умов виходу на нові ринки надзвичайно важлива для відбудови української економіки.

Що це значить для українського бізнесу і хто від цього виграє? ЄС скасовує майже всі торговельні обмеження для українських товарів. Офіційне підтвердження вже опубліковане на сайті Ради Європейського Союзу (https://www.consilium.europa.eu/en/). Тобто протягом одного року скасовуються ввізні мита на весь український експорт, частину квот відміняють, частину квот збільшують. Звичайно, це значна підтримка української економіки. Конечно, это значительная поддержка украинской экономики.

Військова агресія росії зруйнувала і продовжує нищити українську інфраструктуру, економіку, підприємства та виробничі потужності. Ми відрізані від моря. Усі логістичні ланцюги зараз будуються через територію ЄС. Українці докладають величезних зусиль для винайдення «бізнес-моделей під час військового стану», і щоб вийти на нові ринки, нам дійсно потрібна підтримка ззовні і ряд бюрократичних спрощень.

Дане рішення Ради ЄС буде діяти протягом одного року та призупинить, зокрема:

  • тарифні квоти на сільськогосподарську продукцію;
  • стягнення антидемпінгових мит на імпорт з України;
  • застосування загальних правил ввезення щодо імпорту походженням з України;
  • скасування «вхідних цін» для овочів та фруктів;
  • скасування митних ставок.

Також ЄС вживає певних заходів для полегшення транзиту української продукції через територію Євросоюзу для доставлення товарів і в інші держави чи континенти (США, Латиноамериканський регіон, Канада, країни Африки, Австралія, Азія).

експорт до ЄС з України

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *